תנאי שימוש
חיפוש באתר
| אודות | מידע למפרסמים | צור קשר | לאתר החדשות |


לעמוד התרומות הרשמי


כינוס חירום
של העמותות
הכינוס נערך ביום רביעי,
ה-10 באוגוסט 2011,
בשעה
18:30
לצפיה בכינוס לחצו כאןקישורים
(רשימה חלקית, נשמח לצרף עוד קישורים, שלחו לנו ל- staff@zavit3.co.il)

 

כינוס המחאה של העמותות

 

חדשות 
עדכון: 21.8.2011


האתר של ועדת טרכטנברג – "שיתוף הציבור: הועדה לשינוי חברתי כלכלי"

הוועדה בראשותו של פרופ' מנואל טרכטנברג פתחה אתר בו היא מזמינה את הציבור להציע הצעות, שיובאו לדיון בוועדות המשנה. חברי הוועדה יגיבו באתר על חלק מההצעות. כמו כן, יועלו באתר שידורים חיים של דיוני הוועדה. לחצו כאן לאתר. כמו כן, הוועדה פתחה בלוג ודף פייסבוק.

"ידיד" תכין מסמך ראשוני לגבי חסמים וכשלים בשירות הציבורי ותציג אותו בוועדת טרכטנברג

למסמך לחצו כאן


ארגונים חברתיים דורשים מבג"
ץ להפסיק את פעולת ועדת טרכטנברג אם לא ימונו כחברות גם נשים ערביות  ידיעה של עומרי אפרים ואביעד גליקמן, ynet, 17 באוגוסט, 2011 לידיעה לחצו כאן

קוזקים נגזלים או שעירים לעזאזל? הטייקונים מגיבים למחאה נגדם כתבה של שלומית לן, גלובס, 19 באוגוסט, 2011 לכתבה לחצו כאן

איסתא החליטה להעניק דיוודנדים לבעלי מניות החברה: 1.7 מיליון ש"ח יועברו להתאחדות הסטודנטים להמשך מאבק הדיור ידיעה של Allmarketing, 18 באוגוסט, 2011 לידיעה  לחצו כאן

 


התיחסות לעמותות
האזרחים יוצאים לרחובות בגלל חולשת החברה: המדינה יוצרת תלות בלתי נסבלת בארגוניה ומגבילה את צעדיהם, מאמר של דר' ניסן לימור על תפקיד כשלון החברה האזרחית לתווך בין האזרחים לממשלה.
(תקציר. למאמר במלואו לחצו על הכותרת)
פעילותה של החברה האזרחית מקבלת ביטוי יומיומי באמצעות ארגוניה. כשאלה פעילים ותוססים, הם אמורים להיות אמצעי קשר בין הציבור לשלטון. קיומם מאפשר לציבור להביע את דעתו ולפעול לשינוי חברתי, והשלטון אמור להיות קשוב לרחשי החברה ולנווט את דרכיו בהתאם.
בישראל, מבקשת המדינה לאחוז בחברה האזרחית משני קצוות המקל ובכל פן אפשרי שלו. לכאורה היא נדרשת לארגוניה, שכן אלה נוטלים על עצמם יותר ויותר משימות חברתיות שהממשלה בוחרת להתנער מהן. בפועל, היא יוצרת תלות בלתי נסבלת ומגבילה את צעדיהם. תקציב המדינה מספק לא פחות מ-80% משיעור המימון של ארגוני המגזר השלישי: הממשלה היא זו שמעניקה להם הקצבות וקונה מהם שירותים. את נושאי ההתנדבות מנכסת המדינה לעצמה ומבקשת לנהלה ביד רמה, ובמקביל, היא מסרבת לכונן מדיניות מעודדת לפילנתרופיה עממית, ורמת הרגולציה הממשלתית על העמותות רק גוברת משנה לשנה. לאלה נוסף נטל המס - הממשלה גובה מארגונים אלה כ-2 מיליארד שקל בשנה. תהליכים אלה מלווים במאבק של המערכת הפוליטית והביורוקרטית בארגוני החברה האזרחית כשאינם פועלים לטעמן.
במציאות שכזו מצויים ארגוני החברה האזרחית בעמדת חולשה. יכולתם להוות קשר בין הציבור לבין השלטון מוגבלת. אין זו הפתעה לראות שכשקולם מעומעם התוצאה היא פעולה ספונטנית ובלתי מאורגנת של אזרחים. יציאת האזרחים לרחובות היא עדות לחולשתם של ארגוני החברה האזרחית וגם לחולשת המערכת הפוליטית.

יפה תעשה הממשלה, וגם ארגוני החברה האזרחית, אם יפיקו את הלקחים מאירועי ימים אלה, כדי לחזק את ארגוני החברה האזרחית ואת מנגנוני הקשר בינם לבין מערכות השלטון. ללא חברה אזרחית חיה ותוססת לא תיתכן דמוקרטיה, וללא תיאום פתוח ואמיתי בין ארגוניה למוסדות הממשל ושיח ציבורי כן, לא יתקיים שלטון יציב שיוכל לתת מענה הולם לצרכי האזרחים.


"רוצים צדק חברתי"- על תפקיד המנכ"ל החברתי/ת לאור גל המחאות בישראל (בלוג שיתופים)


פעילות של עמותות

* חדש מדריך חדש של שתי"ל: מדריך למאבק במאהל

המדריך הינו "סל כלים" המיועד לפעילי/ות השטח, מארגנים/ות לשינוי חברתי, נציגי/ות ארגונים, מנהיגי/ות מאהלים וכל הרוצים/ות לקדם שינוי חברתי בדגש על הקמת מאהל מחאה. בין הנושאים במדריך: הקמת מאהל וניהולו, זכותון למפגין/ה, הצעות וטיפים לעבודה עם התקשורת ועוד.

 


'בקול' הנגיש את עצרת ההמונים בת"א לכבדי שמיעה וחירשים

דבר שאפשר לכבדי שמיעה וחירשים להשתתף באופן פעיל בהפגנה.  לדברי מנכ"ל בקול עידו גרנות: "זהו האירוע הגדול ביותר בישראל שהיה נגיש לאנשים לקויי שמיעה!". תמללה את הנאומים, גבי אדמון.


מתחם "האבּ אוהלי רוטשילד" מזמין את הציבור להציע וליישם רעיונות לפתרונות חדשניים.
ההאבּ פועל בשדרה ותורם את ההנחייה והנסיון בהפיכת רעיונות למיזמים. אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולתרום לעבודת השינוי - ממחאה לשינוי בר-קיימא. רוטשילד 60 (ליד מסעדת אלורה).

הגיע הזמן להצטרף לרוטשילד - מאמר של מוחמד דראושה, מנכ"ל שותף של יוזמות קרן אברהם 


יח"צ
החופש הגדול או החופש למחות? יח"צ על רקע מחאת האוהלים - כיצד לנהוג? (מאמר של אודי נחשון המיועד לעסקים)  ימים של מהפכה והשוק מבולבל: להצניע פרויקטים או להדגיש יזומות? להנמיך פרופיל או לשלוף את התותחים הכבדים?

מדיה חברתית
דר' יובל דרור, כיצד מתכננים מהפכות ברשתות החברתיות? מתוך לונדון וקירשנבאום

מאמרים
האם מחאת האוהלים תוליד "חוק יסוד: זכויות חברתיות"? מאמר של יובל יועז מ'הארץ'

א"ב של צדק חברתי, אסופת מאמרים של העוקץ


כתבות
הורים לילדים עם צרכים מיוחדים במאהל המחאה: "לנו קשה שבעתיים"

מאמר של גיא גרימלנד, הארץ

 


הצעות מדיניות של ארגונים חברתיים
האגודה לזכויות האזרח

האגודה לזכויות האזרח הגישה לועדת טרכטנברג את הצעותיה לקידום מדיניות חברתית-כלכלית המקדמת זכויות אדם וצדק חברתי. האגודה קוראת לוועדה להציג יעדים מדידים להשגה בתוך תקופות זמן קצובות בתחומי הדיור, הבריאות, החינוך, התעסוקה והרווחה, וכן להמליץ לממשלה לעגן בחוק יסוד את הזכויות החברתיות.

21/08/2011
להמשך הכתבה

התאחדות הסטודנטים

טיוטת החזון החברתי המשותף להתאחדות הסטודנטים ולארגונים נוספים במסגרת המאבק

טיוטת החזון המוצע תהווה תשתית למסמך דרישות מפורט יותר הנמצא עדיין בתהליך גיבוש.

14/08/2011
להמשך הכתבה

המרכז הישראלי לקידום צדק חברתי

המרכז הישראלי לקידום צדק חברתי תומך במחאה למען שינוי יסודי של השיטה הכלכלית הקיימת. למסמך "תקציב אחר אפשרי" המעלה מתווה לתקציב צודק לישראל לחצו כאן

07/08/2011
להמשך הכתבה

הקואליציה לדיור בר השגה

מסמך 10 הנקודות המרכזיות שניתן לקדם כבר היום לטובת מדיניות דיור חברתית בישראל

07/08/2011
להמשך הכתבה

חברה אחרת אפשרית

תנועה המקדמת פעילויות ציבוריות בנושאים חברתיים העומדים על סדר היום, כגון קריאה לתקציב מדינה הוגן, שוויוני וראוי, אשר יממש ויבטיח זכויות אדם וצדק חברתי.
התנועה הוציאה מסמך ובו דרישה מהממשלה לאמץ מדיניות וסדר עדיפות במטרה לאפשר לכל אדם לממש את זכויותיו החברתיות והאזרחיות להבטחת זכויות קיומיות בסיסיות.

התנועה מורכבת המארגונים הבאים: התאחדות נוער וצעירים עולים ; אג'נדה – מרכז  ישראלי לאסטרטגיה תקשורתית ; האגודה לזכויות האזרח בישראל ; אגף המשימות, התנועה הקיבוצית ; תנועת אחותי למען נשים בישראל ; איתך – משפטניות  למען צדק חברתי ; אמנסטי אינטרנשיונל – סניף ישראל ; בזכות - המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות ; בינה ; האגודה הישראלית לצדק חלוקתי ; האגודה לזכויות החולה ; הארגון לזכויות הדיור ; הל"ב - התנועה למלחמה בעוני ; הפורום לביטול חוק ההסדרים ; הקואליציה הארצית למשפחות חד הוריות  המועצה הלאומית להתנדבות ; המכללה החברתית כלכלית ; המרכז לפלורליזם יהודי ; העמותה להעצמה כלכלית לנשים ; הקשת הדמוקרטית המזרחית ; מרכז השל ; התוכנית לכלכלה וחברה, מכון ון ליר בירושלים ; התנועה לחיים בכבוד ; חבר"ה - חינוך, בריאות, רווחה, הגינות ; טבקה - משפט וצדק ליוצאי אתיופיה ; יסו"ד  מהפך تغير ; מוסאווה ; ממזרח שמש ; מרכז אדווה  מרכז ישראלי לקידום צדק חברתי ; נשים לגופן ; עמותת סיכוי ; עמותת סינגור קהילתי ; עמותת רוח נשית - עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות ; קדמה  קולות בנגב ; שדולת הנשים בישראל ; שומרי משפט - רבנים למען זכויות האדם ; שקוף ; שתיל ; תמורה - המרכז המשפטי למאבק באפליה.

08/07/2011
להמשך הכתבה

ידיד
"ידיד" תכין מסמך ראשוני לגבי חסמים וכשלים בשירות הציבורי ותציג אותו בוועדת טרכטנברג למסמך לחצו כאן (עדכון 21.8.2011)

.

07/08/2011
להמשך הכתבה

מכון ון ליר


התוכנית לכלכלה וחברה
במכון ון ליר

פרסום של פרופ' אביה ספיבק טל וולפסון
כלכלת מחאה: איך הגענו עד הלום ומה אפשר לעשות?
למסמך במלואו
לחצו כאן

08/08/2011

מכון ראות

חזון ישראל 15: האמנה הישראלית החדשה

גישת הצמיחה, ההכללה והקהילתיות מסגרת תפיסתית
להלן מספר סעיפים מהאמנה, שנכתבה בשיתוף עם האגף למחקר, תכנון והכשרה במשרד הרווחה והשירותים החברתיים
בראשותו של מר יקותיאל צבע.  למסמך במלואו לחצו כאן  לכתבה בדה מרקר לחצו כאן

08/08/2011
להמשך הכתבה

מרכז אדוה
מרכז אדוה מפרסם נתונים המבהירים את הרקע לדרישות תנועת המחאה. ראו תקציר, למאמר לחצו כאן
08/07/2011
להמשך הכתבה

"פורום פעולה אזרחית"

מפת הדרכים לחברה טובה יותר, המופיעה באתר, היא ניסיון של פעילי הפורום, לרכז את עקרי היעדים של המחאה, באופן מקיף, אך גם קצר ופשוט לקריאה ככל שניתן. מערכת הזווית השלישית

14/08/2011

תנאי שימוש
Created by OliveInteractive