שם אימייל אחר מלכ''ר
חיפוש באתר
יצירת קשר דרושים תנאי שימוש מנהלים כלים לגיוס משאבים מידע למפרסמים לוח אירועים אודות


מנהלים

 ראש השנה
 הגירה
 כותרות
 חדשות
 עסקים קהילה
 התנדבות
 מקורות מימון
 שירותי עמותות
 גיוס משאבים
 קמפיינים
 פרסים/אותות
 פרסומים חדשים
 תמיכות/מכרזים
 דעות
 מינויים
 פדרציות
 אתרים/מדיה
 טכנולוגיה
 עסקים חברתיים
 סיכומי כנסים
 הודעות
 דרושים
 לוח אירועים
 הזווית האזרחית
 בלוג
 אתר התנדבות
 אתר כספים

כנס כי"ח לחינוך וחברה עסק בנושא מנהיגות ושינוי חברתי

בכנס הוצגו פרויקטים ומיזמים חינוכיים חברתיים כגון: פרויקט הפיוט "ידידי השכחת", תוכנית "תפנית" למניעת נשירה, ביה"ס קדמה והישיבה החילונית בירושלים. לדברי יהודה מימרן, מנכ"ל כי"ח, "לנוכח הפערים החינוכיים והמצוקות החברתיות בישראל קיימת חשיבות עליונה שהמורים ינהיגו ויובילו שינוי חברתי המשלב בתוכו ערכים של צדק חברתי, סולידאריות וערבות הדדית"
09/12/2012

מטרת הכנס לחזק את העשייה החינוכית של המורה כחלק מהקשר רחב יותר של שינוי חברתי. מארגן הכנס וסמנכ"ל כי"ח, אלי ברקת מסר כי הכנס חושף מורים בלתי שגרתיים, המהווים מודל ליצירת שוויון הזדמנויות אמיתי, לצד מנהיגים בזירה החברתית והתרבותית, המצליחים לייצר שינוי ברמה המקומית והלאומית. הכנס במעמד מנכ"ל אליאנס העולמי ג'ו טולדנו, ומנכ"ל כי"ח, יהודה מימרן. ותחתום אותו הזמרת אתי אנקרי במופע "הניגון שלך".

בכנס יציגו מספר מורים יזמים, פעילים חברתיים ואנשי חינוך מודלים שהקימו וייצרו והפכו למיזמים מצליחים שהביאו לשינוי חברתי. ביניהם יופיעו בכנס:
קלרה יונה-משומר שהקימה וניהלה את בית הספר "קדמה" בשכונת הקטמונים בירושלים כמודל לבית ספר עיוני בתוך שכונה מוחלשת, בו לומדים ילדי השכונות במסלול עיוני מלא.

חלי טביבי-ברקת, מנהלת בית הלל באוניברסיטה העברית והאומן דודי לוי החתומים על פרויקט "ידידי השכחת" ו"בית המדרש לאומני ישראל". הפרויקט חשף את עולם הפיוט לאלפי סטודנטים ולעשרות מוזיקאים מובילים בארץ. בתהליך לימוד משותף של פייטנים ואומנים, הופקו מאות אירועי תרבות ומופעים, שהביאו למהפכת הפיוט בתרבות הישראלית.

ניסים כהן, מנכ"ל עמותת "יכולות" פיתח את תכנית "כל אחד יכול" והקים את תכנית אמ"ץ למניעת נשירה במעבר מחטיבת הביניים לתיכון. יזם ומנהל את תכנית "תפנית", תכנית הדגל של קרן רש"י, המבוססת על תהליך מואץ ומאתגר לצמצום פערים לימודיים גדולים.

אריאל לוינסון, בוגר מכון כרם, הקים את הישיבה החילונית בירושלים כבית לימוד מעמיק של מקורות יהודיים מהתנ"ך ועד לספרות העברית החדשה והיכרות עם תהליך החילון.

"כל ישראל חברים" הוא ארגון חינוכי –חברתי מהמובילים והחשובים בישראל ופועל לקידום חברה ערכית ושוויונית בשני צירים מרכזיים: חינוך יהודי-חברתי ומצוינות חינוכית לתלמידים. כי"ח הוא הנציג בישראל של ארגון אליאנס העולמי שנוסד ב- 1860 כארגון צרפתי שחרט על דגלו סולידריות ודאגה לזכויות היהודים והענקת חינוך איכותי לכל. בראש הארגון בישראל עומד איש העסקים והפילנתרופ סמואל פינטו. הארגון פועל כיום בלמעלה מ – 50 בתי ספר מהזרם הממלכתי והממלכתי דתי בכל רחבי הארץ בקרב כ- 27,000 תלמידים.

הכנס נערך ביום א', 9 בדצמבר 2012  במרכז הכנסים, רמת רחל בירושלים

מערכת הזווית השלישית


לוח האירועים
לצפייה והוספת אירועים

 
Created by OliveInteractive